Недорогим та ефективним способом зменшити втрати тепла через відчинені двері чи ворота є монтаж ПВХ завіс. Гнучкі і легкі стрічки легко відхиляються убік, відкриваючи лише частину отвору, рівного розміру вантажу, що переміщається, або людини, що проходить. Потім стрічки повертаються безпосередньо у вихідне положення, повністю перекриваючи отвір.

Установка термоштори своїми руками

Смужні завіси знаходять своє застосування в торгових, складських, виробничих приміщеннях, контейнерах, рефрижераторах, холодильних камерах. Такі вироби:

  • екологічно безпечні;
  • легко миються;
  • не підтримують горіння.

ПВХ завіси кріпляться безпосередньо в отвір, або над ним. Для цього застосовують нержавіючу або оцинковану фурнітуру. Вона представлена ​​пластинами та карнизом-гребінкою. Такий вид кріплення по праву визнано універсальним. Він дає можливість змінити перехльостування стрічки, додати або зменшити кількість смуг з полівінілхлориду. Вгору, де сама стрічка одягається на відповідний гребінець, у завісах передбачається невеликий люфт. Це дозволяє проїжджати чи проходити крізь неї.

Монтаж штори ПВХ своїми руками: Особливості примірки та кріплення

ПВХ завіси відрізняються простотою монтажу. Для встановлення знадобиться дриль, бур, а також кілька дюбелів. Одну зі смужок стрічки ПВХ одягають на гребінку для ПВХ завіс. Потім приміряють конструкцію до відповідної стіни. Смуга повинна бути вище підлоги на 3-5 мм. Після цього слід позначити олівцем місце встановлення гребінки.

Довжина смуг ПВХ залежить від обраного способу кріплення. Їх може бути два – нижній та бічний. Їх підбирають згідно з умовами експлуатації. Карниз-гребінку можна прикріпити горизонтально, збоку дверного отвору або безпосередньо в сам цей отвор. Перед тим, як прикрутити її, важливо скористатися будівельним рівнем. Це дозволить закріпити гребінець з максимальною точністю у горизонтальному положенні. Якщо в комплекті монтажу є обрізок карниза, його кріплять виключно між шматками.

Наступним етапом на зуби гребінки одягають ПВХ смуги. Але попередньо необхідно перевірити відстань до підлоги, а також по краях та посередині. Виріб не повинен лежати на підлозі. В іншому випадку його доведеться підрізати. Для цього використовують канцелярський ніж. Але головне – встановити гребінець за рівнем.

Якщо стрічкова завіса зі стрічки, ширина якої 200 мм, а перехльостка дорівнює 40%, першу смугу вішають на крайні зуби карниза капелюшком до себе. Другу – через три зуби теж на себе. Третю – на п’ятий зуб, але вже капелюшком від себе. При перехльості 80% пропускають один зуб, при 60% – три; при 30% – п’ять.

Монтаж штор ПВХ: Додаткові поради

Ефективність ПВХ стрічки залежить від точного дотримання інструкції. Нові завіси можуть певний час злипатися. Для тривалого терміну служби ПВХ завіси не можна наїжджати на виріб на великій швидкості. При інтенсивному проїзді техніки краще віддати перевагу ребристому варіанту стрічки з полівінілхлориду.

Крім того, слід перевіряти автотранспорт на наявність різальних, гострих предметів, що стирчать. Вантаж, обмотаний спеціальною плівкою, потрібно провозити через завіси з максимальною обережністю. Адже ПВХ стрічка може до нього прилипнути і просто знятися з відповідного гребінця.

Перед встановленням завіси з полівінілхлориду не зайвим буде проконсультуватися з досвідченими фахівцями. Вони підкажуть, як правильно закріпити виріб для надійної та тривалої експлуатації.

☝ ПИТАННЯ ПРО МОНТАЖ ШТОРИ З ПВХ СВОЇМИ РУКАМИ ❗

Для встановлення термоштори своїми руками на стандратний отвір, потрібна мінімальна кількість інструменту, а саме: перфоратор, дриль, рівень, рулетка та маркер. При високих отворах буде потрібна надійна височина у вигляді стільця або драбини.
Стрічки на ПВХ завісах повинні розміщуватися в шаховому порядку, тобто при встановленні необхідно в першу чергу встановити всі парні смуги, а наприкінці всі непарні смуги (заздалегідь розрахувавши перехльостування між стрічками по зубах карниза). Такий тип установки є правильним і не допускає появи можливих перекосів та протягів у процесі експлуатації термозавіси.
Під’єднання кріпильної планки до смуги стрічки здійснюється за допомогою заклепок або дрібних гвинтів. При цьому в крайній частині стрічки пробиваються отвори (4 шт. та 6 шт.) для 200 та 300 стрічки відповідно.
Монтаж штор ПВХ передбачає такі правила: до 2,5 метрів висоти можна встановити будь-який типорозмір полотна: 200х2 мм, 300х2 мм, 300х3 мм, від 2,5 до 4 метрів рекомендується встановлення смуг 300х3 мм, або 400х3 мм, при висотах рекомендується такий типорозмір, як 300х4 мм, або 400х4 мм.